Контакт-центр 067-640-72-14
 
Контакт-центр 067-640-72-14
12.05.2014 / 09:45
Димоходи та вентиляційні канали
Від правильної роботи димоходів і вентиляційних каналів (ДВК) у приміщенні залежить безпека і здоров'я. Більшість отруєнь чадним газом відбувається саме через порушення тяги в ДВК.
Від правильної роботи димоходів і вентиляційних каналів у приміщенні залежить безпека і здоров'я. Від правильної роботи димоходів і вентиляційних каналів у приміщенні залежить безпека і здоров'я. ФОТО: ПАТ "Луганськгаз"

Особливо пильними повинні бути споживачі, у яких встановлені прилади з відводом продуктів згоряння в димоходи (котли, водонагрівачі). Якщо димар або вентканал несправний, шкідливі продукти згоряння не виводяться назовні, а накопичуються в приміщенні. Щоб утримувати ДВК-систему в справному стані, її треба періодично обстежувати. У разі необхідності - прочищати і ремонтувати. Детальніше про небезпеку отруєння чадним газом читайте тут.

Періодичність обстеження димоходів і вентиляційних каналів

- Димові канали газових приладів, що працюють сезонно (опалювальні печі, ємнісні водонагрівачі для опалення та опалювальних котлів), перевіряються один раз на рік перед початком опалювального сезону.

- Якщо обладнання експлуатується цілий рік - два рази: навесні та восени.

- Димові канали опалювально- варильних печей - не рідше 1 разу на 6 місяців (навесні і восени).

- Вентиляційні канали обстежуються разом з димоходами.

Димоходи: специфіка матеріалу

На періодичність обслуговування ДВК впливає також матеріал, з якого виготовлені димоходи:

- Димарі від газових проточних і ємнісних водонагрівачів для гарячого водопостачання і ресторанних плит при цегляних і комбінованих димоходах (цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні ) - не рідше одного разу на шість місяців.

- Димарі від газових проточних і ємнісних водонагрівачів для гарячого водопостачання і ресторанних плит при металевих (з товщиною стінки не менше 3 мм), азбестоцементних і гончарних димоходах - не рідше одного разу на рік (перед початком опалювального сезону).

- Димар із спеціальних блоків жаростійкого бетону - не рідше одного разу на рік (перед початком опалювального сезону).

Хто проводить перевірку і прочищення ДВК

Хто відповідальний за стан ДВК

Яка роль ПАТ «Луганськгаз»