Контакт-центр 067-640-72-14
 
Контакт-центр 067-640-72-14
13.05.2014 / 19:18
Планово-технічне обслуговування житлових будинків
Планово-технічне обслуговування в приватному секторі Планово-технічне обслуговування в приватному секторі ФОТО: ПАТ "Луганськгаз"

Планове технічне обслуговування (ПТО) покликане забезпечити безпеку споживача природного газу. Несправне газове обладнання або неправильна його експлуатація може призвести до аварійної ситуації. У ході ПТО співробітники газової компанії повинні виявляти неполадки в системі газопостачання або газових приладах.

Роботи проводяться відповідно до «Положення про технічне обслуговування внутрішніх систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення», затвердженого наказом № 35 ДАХК «Укргаз» від 30.07.1997 р. (далі - Положення).

Оплачувати ПТО споживачеві не потрібно. Їх вартість включена в тариф на природний газ (Постанова Кабінету Міністрів від 05.07.2006 р. № 938).

Клієнти ПАТ «Луганськгаз» зобов'язані забезпечити допуск співробітників газового господарства в свої будинки для проведення ПТО (це передбачено в ст. 29 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету міністрів від 9.12.1999 р. № 2246).

Як відбувається ПТО

При проведенні ПТО тимчасово припиняється подача газу. Про майбутню перевірку газової системи повинен повідомити балансоутримувач будинку - попередньо повісити оголошення в під'їзді.

Після припинення подачі газу працівники служби ВДГО (внутрішньобудинкового газового обладнання) обстежують на щільність внутріквартирні газопроводи, газові прилади і апарати (за допомогою газу або повітря під робочим тиском приладовим методом або мильною емульсією). Виявлені витоку газу співробітники газової служби усувають.

При проведенні ПТО також перевірять:

- Відповідність прокладки газопроводів, установки газових приладів і будови приміщення вимогам проекту та чинним нормативним актам;

- Наявність вільного доступу до газопроводів та газових приладів, а також у підвали та на горища, де є газопроводи;

- Димові та вентиляційні канали (на наявність тяги);

- Працездатність газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв.

Крім цього, під час проведення ПТО служба повинна виконати роботи з:

- Очищення, налаштуванню і регулюванню газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв;

- Розбирання, очищення від залишків корозії, масла й змащення всіх запірних пристроїв, встановлених на газопроводах та газових приладах;

- Очищення теплообмінних апаратів від сажі та окалини;

- Дрібного ремонту газової апаратури і приладів (заміна гвинтів, штифтів, пружин, ущільнювальних матеріалів при перепакування фланцевих та різьбових з'єднань і запірних пристроїв).

До того ж представники газового господарство проведуть з жителями інструктаж з правил користування встановленими побутовими газовими приладами і апаратами.

Періодичність робіт та необхідні документи