Контакт-центр 067-640-72-14
 
Контакт-центр 067-640-72-14
12.05.2014 / 14:23
Як відновити газопостачання
З яких причин Вам можуть відключити газ і яким чином відновити газопостачання залежно від причин його припинення: процедура, терміни, необхідні документи
Відновлення газопостачання після відключення за борги Відновлення газопостачання після відключення за борги ФОТО: ПАТ "Луганськгаз"

Причини припинення газопостачання

- Проведення планово-профілактичного обслуговування та/або капітального ремонту систем газопостачання. Про дату і час початку робіт, а також про їх тривалість газове господарство повідомляє споживачам заздалегідь через інформаційні дошки поруч з під'їздами. Цю та іншу інформацію Ви можете отримувати на електронну пошту після попередньої реєстрації в Особистому кабінеті.

- Ліквідація наслідків аварій, викликаних надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, усунення витоків газу, проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Газопостачання відновлюється після повного закінчення робіт.

- Порушення споживачем строків сплати за надані послуги з газопостачання. Споживачеві надсилається письмове попередження про припинення газопостачання. На оплату боргу у споживача є 10 днів з дати отримання повідомлення.

- Самовільне використання газу (під'єднання до системи газопостачання або втручання в її роботу системи з метою відновлення газопостачання без узгодження з газовим господарством). Поставки газу припиняється без попередження.

- Самовільне (без погодження з газовим господарством) підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання. Поставки газу припиняється без попередження.

- Зрив або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок, пошкодження або зняття інвентарних заглушок і т.п. Поставка газу припиняється без попередження і не відновлюється до погашення заборгованості за використаний природний газ.

- Порушення споживачем Правил безпеки систем газопостачання України (ПБСГУ), затверджених наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 01.10.1997 р. № 254, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації. Поставки газу припиняється без попередження.

- Представлення споживачем письмової заяви про припинення газопостачання.

- Можлива ситуація, коли відповідно до законодавства газове господарство не зможе надавати послуги з газопостачання через відсутність у споживача лічильника газу. Це відбудеться, якщо споживач відмовився від встановлення приладу обліку газу безкоштовно, але не встановив лічильник за свій рахунок у строки, зазначені в Законі України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16 червня 2011 року № 3533-VI. Детальніше про встановлення лічильника газу читайте у розділі «Як встановити лічильник газу».

Способи припинення газопостачання

Процедура відновлення газопостачання

Як відновити газопостачання після відключення за борги

Якщо газопостачання припинено через самовільне відновлення постачання газу

Якщо газ відключений через самовільне приєднання до системи газопостачання

Якщо газопостачання припинено через зрив або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок, пошкодження або зняття інвентарних заглушок

Якщо газопостачання припинено через порушення Правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації

Якщо Ви відключені за власною заявою

Терміни відновлення газопостачання

Вартість робіт з відновлення газопостачання

Джерело: