Контакт-центр 067-640-72-14
 
Контакт-центр 067-640-72-14
23.06.2014 / 08:01
Повірка лічильників газу
Для точного обліку природного газу, кожний лічильник підлягає повірці. Що таке повірка, хто її оплачує і в які терміни вона проводиться - ви можете дізнатись у цьому розділі.
Побутовий лічильник газу Побутовий лічильник газу ФОТО: ПАТ "Луганськгаз"

Повірка лічильників газу – це встановлення їхньої придатності відображати обсяги облікованого ними спожитого газу в межах допустимої похибки.

Повірці підлягають всі лічильники, що перебувають в експлуатації у споживачів незалежно від форм власності та виду діяльності.

Після її проведення споживачі можуть бути впевнені, що оплачують саме ту кількість газу, яку вони реально спожили.

Статею11 Закону України № 113/98-ВР від 11.02.1998 «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачено, що засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.

Всі роботи, пов'язані з підготовкою до повірки лічильників проводяться фахівцями ПАТ «Луганськгаз». 

Періодична і позачергова перевірка

Періодична повірка – встановлення придатності до застосування лічильників газу, які перебувають в експлуатації, через міжповірочний інтервал, який становить 5 або 8 років, залежно від типу лічильника і виробника і зазначені у паспорті вашого приладу.

Позачергова повірка – встановлення придатності лічильників газу до застосування під час міжповірочного інтервалу. Проводиться з ініціативи споживача або газопостачальної організації за потреби пересвідчитись у придатності лічильника до застосування. Позачергова повірка лічильника може бути проведена як за бажанням споживача, так і з ініціативи газопостачального підприємтсва. При цьому всі витрати, пов'язані з комплексом робіт з повірки лічильника покладаються на сторону, яка є ініціатором її проведення.

Як проходить періодична перевірка

Як часто необхідно повіряти побутові лічильники газу?

Періодична повірка прострочена з вини споживача. Наслідки.

Хто оплачує повірку лічильника?

В яких ще випадках лічильник направляється на повірку (не враховуючи періодичну повірку)?

Як проводиться облік газу під час зняття лічильника на повірку?

Хто несе відповідальність за цілісність лічильника та пломб?

Куди звертатися споживачу при виявленні порушень у роботі лічильника?

Порядок періодичної повірки ЗВТ по об’єктах споживачів, що не є побутовими