Контакт-центр 067-640-72-14
 
Контакт-центр 067-640-72-14

Прес-релізи

13.05.2014 / 10:31

ПАТ «Луганськгаз» выявило 8 тис. порушень в роботі побутових газових приладів

Протягом минулого року ПАТ «Луганськгаз» провів більше 532 тис. перевірок побутових газових приладів. При цьому виявилося , що майже у восьми тисяч споживачів газові прилади працювали неправильно, в т. ч. була несправна автоматика безпеки. А це означає, що всі ці сім'ї були схильні серьезногму ризику для здоров'я та життя.
Планово-технічне обслуговування, перевірка на справність водогрійної колонки Планово-технічне обслуговування, перевірка на справність водогрійної колонки ФОТО: ПАТ "Луганськгаз"

«Кожен раз, коли спрацьовує автоматика безпеки, вона фактично запобігає нещасний випадок, - каже головний інженер ПАТ«Луганськгаз»Сергій Рибак. - Автоматика безпеки потрібна, насамперед, самому споживачу, а не працівнику Межрайгазу і не для «галочки», а для збереження здоров'я і життя людини. Крім того  в результаті якої-небудь аварії може постраждати не тільки сам господар газового приладу, але й сусіди або навіть весь під'їзд багатоповерхового будинку».

Довідка: ПАТ «Луганськгаз» - одне з найбільших газорозподільних підприємств Луганської області з чисельністю співробітників - 4,3 тис. чол. За обсягом транспортування газу ПАТ «Луганськгаз» входить в першу п'ятірку серед газопостачальних підприємств України з щорічним обсягом транспортування - більше 1900 млн. м.куб. ПАТ «Луганськгаз» є великим платником податків Луганської області. У 2013 р. компанія відрахувала до бюджетів усіх рівнів 159,2 млн. грн.Рівень газифікації Луганщини складає 70 % - це 750 тис. побутових споживачів з понад мільйон домогосподарств області. Природним газом користуються 4,7 тис. промислових підприємств, 45 підприємств теплокомуненергетики, 971 бюджетних організацій. Більше всіх природний газ використовує металургійна галузь. Найбільші клієнти ПАТ «Луганськгаз» : ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» , ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» , ТОВ «Східенерго» Луганська ТЕС, ДП Лутугинський НПВК, ПАТ «Луганськтепловоз».


Вже закінчився опалювальний сезон, і у співробітників газового господарства починається активна фаза перевірок і оглядів газового обладнання у споживачів. Саме літо - вдалий час для проведення обов'язкових профілактичних заходів. За їх невиконання або наявність несправностей газових приладів щоб уникнути нещасного випадку співробітники Межрайгаз зобов'язані відключити споживача від газопостачання.
Один з обов'язкових пунктів профілактики - перевірка роботи автоматики безпеки. Вона контролює роботу обладнання і відключає його при будь-яких відхиленнях від норми:
- Зниження тиску нижче заданого значення,
- Згасання полум'я,
- Відсутність тяги в димоході,
- Припинення подачі газу,
- Для опалювальних приладів - при зміні температури теплоносія (води в системі опалення).
Якщо у газового приладу немає автоматики безпеки або вона не працює хоча б по одному з параметрів, співробітники газового господарства зобов'язані відключитийого від газопостачання відповідно до Правил безпеки системи газопостачання України.
Тільки в першому кварталі 2014 за несправність газового обладнання від газопостачання було відключено 1,8 тис. споживачів .