Контакт-центр 067-640-72-14
 
Контакт-центр 067-640-72-14

До уваги клієнтів

25.02.2019 / 10:20

Щодо безпечного використовування газа в побуті

Газ і газовикористовуюче обладнання вимагає підвищеної уваги. З настанням холодної пори року значно зростає кількість інцидентів і нещасних випадків, пов'язаних з експлуатацією внутрішньобудинкового газового обладнання.

Одним з нещасних випадків з тяжкими наслідками є отруєння продуктами згорання природного газу, що потрапляють у помешкання через влаштування витяжної вентиляції з штучним спонуканням у будинках, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи.

До нещасних випадків з тяжкими наслідками відносяться також отруєння людей чадним газом, яке відбувається через відсутність тяги в димоході (вентиляційному каналі).

Порушення тяги можливо в будь-якій квартирі, де є газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід.

Причиною відсутності тяги є:

- засмічення димоходів і вентиляційних каналів будівельним сміттям, розчином, сторонніми предметами;

- нещільність (негерметичність) стінок димових і вентиляційних каналів;

- недостатній приплив повітря в приміщення.

“Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач).

Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю", п. 6.1. глави 6 розділу V ПБСГ.

Щоб уникнути отруєння чадним газом, необхідно:

  • перед використанням газовими приладами відкрити кватирку для провітрювання приміщення,перевірити тягу в димовому та вентиляційному каналі;
  • для контролю стану газових приладів запрошувати працівника газової служби;
  • вимагати від комунальних служб проводити профілактичні огляди димарів не рідше двох разів на рік.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Дотримуючись вимогам чинного законодавства та правил користування газовими приладами, ви власноруч забезпечуєте безпеку собі, своїм рідним та близьким!